Contact Form 7 Image Captcha - en to it_IT translation catalogue (26 entries)

en: Settings
it_IT: impostazioni

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a>.
it_IT: È disponibile una nuova versione di %1$s. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">Visualizza i dettagli della versione %3$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
it_IT: È disponibile una nuova versione di %1$s. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">Visualizza i dettagli della versione %3$s </a> o <a href="%4$s">aggiorna ora</a> .

en: You do not have permission to install plugin updates
it_IT: Non disponi dell'autorizzazione per installare gli aggiornamenti del plug-in

en: Error
it_IT: Errore

en: Heart
it_IT: Cuore

en: House
it_IT: Villa

en: Star
it_IT: Stella

en: Car
it_IT: Auto

en: Cup
it_IT: Tazza

en: Flag
it_IT: Bandiera

en: Key
it_IT: Chiave

en: Truck
it_IT: Camion

en: Tree
it_IT: Albero

en: Plane
it_IT: Aereo

en: Screen Reader Instructions: Please prove you are human by selecting the correct sound from the radio buttons below, press enter or spacebar now to hear that sound, then continue to the radio buttons below.
it_IT: Istruzioni per lo screen reader: prova che sei umano selezionando il suono corretto dai pulsanti di opzione in basso, premi Invio o la barra spaziatrice ora per ascoltare quel suono, quindi continua con i pulsanti di opzione in basso.

en: Press P to play the sound of this radio button.
it_IT: Premere P per riprodurre il suono di questo pulsante di opzione.

en: Please prove you are human by selecting the
it_IT: Dimostra che sei umano selezionando

en: Image Captcha
it_IT: Captcha immagine

en: Insert Tag
it_IT: Inserisci tag

en: Please select the correct icon.
it_IT: Selezionare l'icona corretta.

en: Please select an icon.
it_IT: Si prega di selezionare un'icona.

en: Something went wrong, please reload the page.
it_IT: Qualcosa è andato storto, ricarica la pagina.

en: <strong>Error</strong>: Please select the correct icon.
it_IT: <strong>Errore</strong>: seleziona l'icona corretta.

en: <strong>Error</strong>: No icon selected.
it_IT: <strong>Errore</strong>: nessuna icona selezionata.

en: <strong>Error</strong>: Something went wrong, please reload the page.
it_IT: <strong>Errore</strong>: qualcosa è andato storto, ricarica la pagina.
